Zákaznická podpora:+420 792 494 072info@fadee.cz

Flip Knife - Malej, ale šikovnej

DSC_0956-2

Vítejte u historicky prvního českého článku o noži jménem Flip Knife, který se nenachází jenom ve známé online střílečce Counter-Strike Global Offensive, ale také i v reálném světě. V tomto článku se dozvíte spoustu informací, které jste určitě nevěděli.


Historie

Na začátek bychom si měli povědět něco málo z historie. Tento nožík jste mohli spatřit v alfa verzi hry u týmu Teroristů jako základní nůž, v plné hře byl však nahrazen jiným nožem, který známe dodnes.
Flip knife do Counter-Striku přišel v patchi jménem ARMS DEAL UPDATE 14. srpna roku 2013.
Jednalo se o patch, kdy přibylo nejvíce skinů do hry, a právě i tento nováček mezi noži jich pár dostal. Později 8. ledna 2015 byly přidány do hry Chroma casy. Tyto bedny obsahovaly 6 nových variant pro 5 různých nožů, mezi které patřil i náš Flip Knife. Jednalo se o varianty Damascus Steel, Doppler, Marble Fade, Tiger Tooth, Rust Coat a Ultraviolet.


Porovnání

Pojďme si říct pár slov o reálném předloze. Název reálné podoby Flip Knifu nese jméno Benchame 860 od americké firmy Bedlam®. Jedná se o skládací nůž s čepelí podobnou turecké šavli, protože byl prvotně navržen pro účely královské gardy. Hlavním rozdílem herní podoby a reálné podoby nože je čepel. Čepel herního nože je moc dlouhá pro to, aby se mohl nůž hezky složit. Je to zkrátka nemožné. Zatímco skutečná verze má čepel mnohem kratší a je možné jí bezproblémově složit a uschovat.
Dalším nepatrným rozdílem jsou zuby na čepeli. V reálné verzi Flip Knifu žádné malé zoubky nejsou, čepel má ostří po celé spodní části až po špičku. Herní Flip Knife má na začátku spodní části čepele zoubky. Kdo ví, za jakým účelem. Nejspíše jen z hlediska odlišnosti, popřípadě snaha o multifunkčnost nože či jako designový doplněk.
Jak jste již možná postřehli, náš e-shop se soustředí na to, abychom co nejskutečněji přenesli předměty z her do hmatatelné podoby. U Flip Knifu tomu nebylo jinak a snažili jsme se držet herní předlohy. Zároveň jsme nechtěli přijít o funkčnost nože, to znamená, že naší prioritou bylo i to ať se nůž dá složit a je z něj opravdu stoprocentní skládací nůž. Výše jste se dozvěděli o upgradu čepele, který jsme aplikovali i na naší verzi. Flip Knife ovšem není jen nůž na výstavku.Tento nůž lze díky skladatelnosti nosit vždy při sobě. Jedná se tak o skvělého společníka při turistice, táboření a jiných outdoorových aktivitách.


Čepel

DSC_0861-2

 

Délka čepele je 10 cm z celkových 23 cm. To podtrhuje fakt, že byl kladen důraz na rukojeť a uživatelské pohodlí. Materiál, ze kterého je čepel vyrobena je kvalitní a odolná 440C nerezová ocel. Že vám to nic neříká? Nevadí. Tato ocel je označována jako 440C, protože obsahuje vysoký obsah uhlíku, ale stále je vzduchem kalitelná. Díky toho, má vlastnosti několika předchůdců jako jsou 12C27 nebo 440B. Typ 440C kombinuje vlastnosti těchto dvou předků a hlavně pokrývá jejich největší nedostatek. O jaký se jedná? Při kvalitním tepelném zpracování umí 440C dosáhnout největší odolnosti na opotřebení, pevnosti, tvrdosti a to ze všech slitinových ocelí. Oproti typu 440B, který se i v dnešní době bere za nesmírně kvalitní, má ocel 440C vyšší podíl karbidů a tím i větší tvrdost.

 
Rukojeť

Rukojeť je tvarovaná pro pohodlnou a komfortní manipulaci, takže nějaké amatérské vyřezávání, nebo přežívání v přírodě je hračka. Materiál rukojeti je odolný ABS sklolaminát. Povrch rukojeti je upraven vroubky a protiskluznou vrstvou, aby nedocházelo k nechtěnému pohybu nože. Čepel je zasazena do rukojeti pevnými kovovými šrouby. Nůž disponuje pojistkou, která zajišťuje, aby nedošlo ke zpětnému uzavření nože během manipulace a nedošlo tak ke zranění. Zajímavou vychytávkou může být kovová spona na rukojeti, která slouží k zavěšení nože například na opasek nebo systém MOLLE, využívaný v oblasti Outdoor.

DSC_0860-2

DSC_0947


Textura

Potisk nože je dělaný UV technologii. Ta využívá barev, které nezasychají oxidací ani zapíjením, ale dochází k polymerizaci neboli zesíťování. Jde o speciální reakci, při které barva na povrchu vytvoří pevnou vrstvu, aniž by bylo nutné její zapití do materiálu. Z toho důvodu se může tato technologie aplikovat třeba i na kovové čepele. Po nanesení tiskové barvy, která se skládá z mnoha složek, jejichž jména by vám stejně nic neřekla dochází k vystavení UV záření a proces zaschnutí. Výhodou této speciální technologie je zvýšena kvalita zpracování a životnost tisku. To je dost důležité, protože nechceme mít nůž, se kterým párkrát do něčeho řízneme a textura bude fuč.


Varianty

Varianty nožů typu Flip Knife, které u nás můžete najít jsou Gamma DopplerMarble FadeDoppler PhaseFadeSapphireHyper Beast RandomizedGalaxy, Night, RubyFade Red tip a Case Hardened.

DSC_0942-3