O Fadee

našim cílem

Jak to začalo ...

Byl krásný květnový den. Ne to byl vtip. Nebyl krásnej den a právě proto jsem trávil den prohlížením FB. Narazil na příspěvek od jednoho hráče counter-striku, který se sháněl po jistém noži z této hry. Ostatní mu samozřejmě doporučily obchody typu aliexpress či ebay, to však není vždy ono, už jen kvůli dlouhým dodacím lhůtám a často pochybné kvalitě.

Nechtělo se mi věřit, že by něco takového v ČR nikdo neprodával, a tak jsem začal pátrat sám. Výsledek byl strašný – pouze pár karambitů na bazoši. Na zahraničních webech byla ale situace zcela jiná, a tak přišla zásadní otázka „Proč tohle nikdo neprodává v ČR“ ?

 Odpověď přišla sama následující den, kdy jsem kontaktoval několik zahraničních firem se zájmem o velkoobchodní spolupráci. Většina z těchto firem uvedla, že se jim velkoobchod nevyplatí, anebo po mně vyžadovali koupi tisíců kusů s ne příliš výhodnou cenou. Tady jsem tedy neuspěl. Jediná možnost byla jít přímo ke zdroji, tyto e-shopy přece musí někde zboží nakoupit. Po několika hodinách strávených na různých fórech a trading stránkách jsem konečně našel drahocenné kontakty

 

A chcete to s logem ? ...

Po asi 2 hodinové konverzaci na messengeru se slečnou žijící v Hong Kongu, která zajišťuje obchodní nabídky pro výrobní závod někde v Nizozemsku jsem měl z vznikající spolupráce dobrý pocit. Chápala mou potřebu nízkého odběru kusů z každé barevné kombinace a společně jsme přišli s nápadem, jak tuto situaci vyřešit tak, aby byla výhodná pro obě strany. Na poli výroby nožů nejen do CSka měli dlouholeté zkušenosti. A jelikož vyrábějí od 100 kusů nahoru, dohodli jsme se, že až budou mít poptávku od nějaké větší ryby, udělají několik kusů navíc i pro mě. Nakonec padla otázka, zda chci nože pod vlastní značkou a potisknout je logem. Tady přišla první myšlenka ohledně vlastního brandu. Nakonec se potisk nekonal, jelikož by to bylo moc nákladné a já nechtěl být dražší než jiné zahraniční e-shopy, které prodávají kvalitu a značku za vyšší cenu.

 

3 měsíce čekání a příprav…

Zbývalo zaplatit zálohu a čekat. Po cca dvou týdnech jsem dostal první info, že část mé objednávky už je skladem a já dostal první impuls přemýšlet nad e-shopem, a co od něj očekávám. Nechtěl jsem pouze bezmyšlenkovitě prodávat přes zbožáky předměty, které někoho ohromí cenou a dostupností. V plánu bylo pro tyto produkty vytvořit to ´´něco´´ , které by tomu dodávalo pocit luxusu, aniž by se to promítlo v ceně. V té době se zrodilo logo fadee, ve kterém jsou očekávaně vyobrazené nože a slogan ... probouzíme pixely k životu.

 Po vytvoření těchto dvou zásadních věcí šlo vše jako po drátkách. E-shop se rýsoval každým dnem, přišlo se na způsob, jak značku F A D E E promítnout do produktů tak, aniž by musela být navýšena jejich cena a začalo se uvažovat nad dalšími produkty, které by se nechaly pod touto značkou vyrábět.

Značkou, která dbá na kvalitu bez navyšování ceny produktu.

 

baner fadee 

Držte nám tedy palce.

Filip Holuša a celý tým Fadee.cz